Vinyasa jóga

Proč cvičit právě jógu?
Nikdy není pozdě .....začít mládnout :o)
 
·         Vytváří fungující celek z těla, duše a mysli. Jóga učí ovládat a šetřit pohybový aparát a pohyby (předklony, záklony, úklony a rotace) mají též silný a vitalizující vliv na vnitřní orgány.

·         Prorýsuje a transformuje celé tělo. Pomalý a řízený pohyb, kterým se jóga vyznačuje, je strůjcem efektivního rozvoje svalů nejen na povrchu těla, ale především svalů –hlubokých, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu.

·         Zlepšuje výživu těla. Mnoho pozic stimuluje buněčnou činnost i trávící a vylučovací orgány, čímž dochází k harmonizaci všech vnitřních procesů. Skladba potravy se postupem času přirozeně mění k vyvážené, nezatěžující a lehké. To vede k postupné podpoře metabolismu a ztrátě nadbytečných kilogramů.

·         Redukuje stres a napětí. Pozice (ásany) a dech jsou úzce spjaty. Jógové dýchání rozvíjí kapacitu plic a dokáže využít i ty oblasti plic, které se obecně v běžném životě nevyužívají. Řízeným dýcháním dochází k odbourávání napětí a stresu, stejně jako ke snížení převahy sympatické nervové větve (adrenalin, kortizol,...), která nás drží v napětí. K uvolnění dochází při pravidelných relaxačních a meditačních cvičeních.

·         Pomáhá nalézt vnitřní klid a mír. Cvičení jógy má pozitivní vliv na nervovou soustavu tím, že snižuje tepovou frekvenci a krevní tlak. Zaměření pozornosti na přítomnost má revitalizační a ozdravující účinky. Cvičení pozic, řízený dech a relaxace prohlubují stav vnitřního klidu a harmonie.

·         Zlepšuje koncentraci. Dochází k postupnému zjemnění cítění a vědomí vlastního těla.

·         Kultivuje pozitivní energii. Energii často ztrácíme negativním myšlením, stresy, strachy, soudy a porovnáváním. Jóga nás učí odpoutat se od nich a zaměřit svou pozornost na pozitivní myšlenky a na sebe sama v přítomném okamžiku.

·         Rozvíjí cestu ke spiritualitě. Jóga je fyzickým i mentálním tréninkem.

 

Vinyasa jóga

Styl jógy sestavený tak, aby se protáhlo a posílilo celé tělo a zároveň aby se probudila a vyladila  mysl .
Začínáme  jogovou terapií pro probuzení středu těla , jemnou mobilizací celé páteře , kyčelních a rameních kloubů , pokračujeme prohřátím celého těla pozdravy slunci , kdy již zapojíme hluboké a povrchové svaly zároveň v klidném a pomalém plynutí spojíme pozice do sekvencí, které jsou základem vinyasa jogy společně s dechem.

 

Ranní vinyasa jóga

Odstartujte svůj den  powerjógou, která  probudí tělo a prozáří mysl , do nového dne pak vstoupíte s lehkostí a zároveň plni energie a radosti :o)  Ranní lekce jsou jemné, lehce dynamické. Jsou koncipovány tak, aby citlivě zprovoznily tělo a zkoncentrovaly pozornost. Nevycházejí z jednoho konkrétního stylu, jsou vhodně sestavenou mozaikou z několika systémů. Dynamickým prvkem lekcí jsou pozdravy slunce v různých modifikacích. Ásany jsou voleny tak, aby rozpustily ranní malátnost a rozproudily energii. Jsou intenzivní, avšak ne příliš náročné na proveditelnost.Lekce je vhodná pro všechny…pro začátečníky i ty, kteří již nějakou dobu pravidelně cvičí. Základní dovednosti, které se klient v průběhu lekcí učí, jsou dále rozvíjeny dle pokynů instruktora. Lekce je přístupná všem úrovním pokročilosti, trvá 60min.

 

Vinyasa jóga flow

Lekce je založená na sladění dechu s pohybem. Instruktor vás plynule povede z jedné asány do druhé v souladu s nádechem a výdechem. Součástí každé lekce je „pozdrav slunci“ – sekvence po sobě jdoucích pozic, a pak následuje serie ásan ve stoje i na zemi. Jedná se o dynamickou a fyzicky náročnější formu cvičení, která dokonale rozvíjí flexibilitu a sílu celého těla, velice účinně ozdravuje, očišťuje organismus a celé tělo a zbavuje únavy, napětí a stresu. Lekce je určena pokročilým a mírně pokročilým, trvá 60 min.

 V rámci vinyasa jogy tedy prohřejeme celé tělo, rozproudíme energii, načerpáme sílu nejen díky dynamickým sekvencím ásán. Vše tak spojíme do jednoho celku a to vše na vlně dechu:o)

Zpět